Protip #10 Amazon, czyli ważny gracz na rynku e-commerce

19 kwietnia 2021

Na osłodę poniedziałku, ruszamy z kolejnym protipem, tym razem krótkim, ale warto o nim wspomnieć. Kiedy ten protip wyszedł spod pióra Kamila Demidowskiego, nikt z nas jeszcze nie wiedział, kiedy Amazon wejdzie do Polski i zatrzęsie rynkiem e-commerce. Publikujemy cały oryginalny tekst, by nic nie umknęło Twojej uwadze.


Amazon w Polsce pojawił się w styczniu. Dlatego, jeśli nie wprowadziłeś/wprowadziłaś zmian optymalizacyjnych u siebie, Kamil Demidowski, poniżej podpowie Ci od czego warto zacząć by nie zostać w tyle.

Wszystko wskazuje na to, że Amazon tym razem naprawdę wejdzie w najbliższych tygodniach na polski rynek. Różne źródła wskazują na premierę przed Black Friday lub świętami Bożego Narodzenia.

Co to oznacza dla przedsiębiorców i specjalistów? Konieczność rywalizacji w wynikach wyszukiwania z naprawdę mocnym brandem. To spore utrudnienie, zwłaszcza dla mniejszych e-commerce'ów.

“Amazon jest światowym gigantem pod kątem sprzedaży produktów. Globalnie więcej użytkowników korzysta z Amazona pod kątem zakupu produktu niż z samego Google! Już teraz rozważ założenie konta na Amazonie i zoptymalizuj swoją ofertę produktów pod kątem algorytmu Amazon (A9).

Nie zapomnij przy tym o wyłonieniu intratnych dla Twojego biznesu słów kluczowych (np. dzięki bezpłatnym narzędziom takim jak Sonar) oraz przystąpić do programu Fulfilment by Amazon”

Prowadzisz sklep internetowy? Warto rozważyć dywersyfikację kanałów sprzedaży. Jeśli interesuje Cię zagadnienie budowania sprzedaży poprzez Amazon, możemy Ci pomóc 😃

Nagrywasz podcast? Kilka dni temu podcasty pojawiły się w... Amazon Music. Na akceptację chwilę się czeka, więc nie zwlekaj i już teraz dodaj swoją audycję.

Interesuje Cię pozycjonowanie na rynku zagranicznym? To mamy dla Ciebie prawdziwą gratkę!!!

Już 22.04.2021r. o godzinie 18:00, Katarzyna Baranowska i Kamil Demidowski, podczas webinaru: Cykl rozmów o SEO, opowiedzą jak zaplanować i realizować SEO na rynku zagranicznym.

Wydarzenie jest darmowe, a pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji. Serdecznie zapraszamy!

A co powiesz na protip, który będzie się pojawiał na Twojej skrzynce? Wystarczy, że zasubskrybujesz nasz newsletter 🙂

-Protip Kamila Demidowskiego z, w redakcji Agaty Kaliatzi i wsparciu graficznym Aleksandry Sudnik

Udostępnij: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Kamil Demidowski

Zobacz także:

TrustRank - o kontrowersyjnym algorytmie Google

W środowisku związanym z SEO często spotykany jest skrót TR (np. "listy TR"), odnoszącym się do TrustRanku strony. Pod pojęciem tym kryje się bardzo ważny dla właścicieli serwisów algorytm badający „zaufanie” strony, obliczający jej wartość m.in. na podstawie sąsiedztwa – linków przychodzących oraz wychodzących z witryny. Historia algorytmu TrustRank Algorytm TrustRank opracował Jan Pedersen z Yahoo, […]

Fox Strategy rekomendowanym ekspertem Woorank

Miło nam poinformować, że jako jedna z pierwszych firm w Polsce otrzymaliśmy certyfikat Woorank Experts i zostaliśmy Rekomendowanym Ekspertem Woorank w zakresie szeroko pojętego Digital Marketingu, ze szczególnym wyróżnieniem wiedzy z zakresu optymalizacji stron pod kątem SEO. Woorank.com jest jednym z bardziej popularnych online'owych narzędzi służących do analizy strony pod kątem jej podstawowej optymalizacji SEO i […]

Zmiany w wyszukiwarce mobilnej

21 kwietnia 2015 roku Google wprowadziło aktualizację mobilnej wersji swojej wyszukiwarki. Jest to dopiero pierwsza z wielu zaplanowanych zmian, mających na celu dostosowanie wyników wyszukiwania na smartfonach i tabletach w taki sposób, aby strony nieresponsywne i nieposiadające wersji "mobile" zniknęły z wysokich pozycji.

envelopephone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram