Pozycjonowanie sklepów internetowych - Niemcy

Sklepy internetowe zmagają się z koniecznością rywalizacji z takim hegemonem jak Amazon.de. Ten drugi wyprzedza znacząco pozostałe e-sklepy podczas gdy druga w kolejności platforma sprzedażowa - Otto.de - osiągnęła obroty ponad 3x niższe (dane za 2020 rok, obroty w miliardach Euro).

Dlatego też tak ważne jest myślenie strategiczne o rynku niemieckiego E-commerce - również w ujęciu dywersyfikacji kanałów sprzedaży (wg badań EHI Retail Institute – blisko 45% sklepów poza sprzedażą przez własny sklep internetowy prowadzi również sprzedaż produktów przez platformę Amazon.de)
W Fox Strategy zajmujemy się kompleksową obsługą sektora E-commerce w krajach DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Skontaktuj się z nami, aby uzyskać ofertę, która pozwoli Ci rozwijać sklep na rynku niemieckim.

Na zdjęciu Kamil Demidowski - Lider Działu SEO na rynku niemieckim

Zapytaj o ofertę dla swojego sklepu

Posłuchaj naszego 
podcastu i dowiedz się 
więcej o SEO

Kamil Demidowski

Dedykowany opiekun SEO

Z blisko 10-letnim doświadczeniem w obsłudze projektów SEO na rynku krajów niemieckojęzycznych, znający biegle język niemiecki, współpracujący wyłącznie z Native Speakerami z Niemiec pod kątem pisania treści oraz współpracujący z wydawnictwami w Niemczech pod kątem publikacji artykułów sponsorowanych.

Co zyskasz dzięki pozycjonowaniu sklepów internetowych w Niemczech?

Obsługa SEO dla E-commerce w oparciu o dogłębną analizę otoczenia konkurencyjnego, techniczne SEO (analizy pod kątem poprawności indeksacji sklepów w Google, analizy poprawności funkcjonowania na urządzeniach mobilnych, optymalizacja wydajności działania stron sklepowych pod kątem wyszukiwarek, zarządzanie wewnętrzną i zewnętrzną duplikacją treści, zarządzanie przekierowaniami i statusami kodów odpowiedzi serwera w obrębie witryny czy analiza logów serwera, etc.), research słów kluczowych, cykliczne audyty SEO i przygotowywanie rekomendacji pod kątem optymalizacji wewnętrznej sklepów.

Content marketing i tworzenie opisów na strony kategorii/ podkategorii oraz na sklepowego bloga, link building i współpracę z dziennikarzami na terenie Niemiec pod kątem publikacji notek prasowych w wersji online, analizy rynku i kondycji sklepu, pomoc przy wdrożeniach na stronach sklepów pod kątem SEO, monitoring i raportowanie.


1000
W Niemczech obywatele w przedziale wieku 16-64 wydają na zakupy więcej niż 1000 Euro.
45
%
Sklepów poza sprzedażą przez własny sklep internetowy, prowadzi również sprzedaż produktów przez platformę Amazon.de

Wymienienie korzyści dla E-sklepów:

wzrost ruchu z fraz z tzw. długiego ogona, które najlepiej wpływają na konwersję ze sklepów internetowych;
• wzrost widoczności organicznej dla całego sklepu dla fraz
z TOP100, TOP10 oraz TOP3;
wzrost sprzedaży najintratniejszych produktów;
wzrost rozpoznawalności marki poza granicami Polski;
• dywersyfikowanie sprzedaży na różne rynki zbytu.

O czym musisz pamiętać prowadząc swój e-sklep na rynku niemieckim?

Aspekty prawne w Niemczech

Konieczność respektowania np. zapisów Verpackungsgesetz (VerpackG), czyli ustawy o opakowaniach, która weszła w życie 01.01.2019 i jest regularnie nowelizowana i dotyczy obrotu, wycofywaniu i pełnowartościowym wykorzystywaniu na terenie Niemiec wszystkich produktów zapakowanych w: metal, plastik, szkło i papier. 


Ustawa dotyczy wszystkich przedsiębiorców, którzy wprowadzają na terenie Niemiec opakowania w celach zarobkowych. Wraz z respektowaniem tej ustawy – każdy podmiot wprowadzający opakowania w celach zarobkowych musi się zarejestrować w systemie LUCID.

Najbardziej popularne metody płatności w Niemczech

PayPal – ponad 50% udziałów w formach płatniczych, następnie opłacenie faktury, płatność kartą debetową lub kredytową, płatności przez systemy płatnicze jak np. SOFORT oraz na końcu preferowanych metod -> płatność przy odbiorze);

Główne typy E-commerce, które mogą walczyć na rynku niemieckim

Producenci wysokojakościowej odzieży (również tej ekologicznej, produkowanej na terenie Polski), producenci artykułów spożywczych, sklepy sprzedające artykuły wyposażenia wnętrz.

Zaufali 
nam

… i ponad 100 innych klientów

Zapytaj o ofertę

  Kamil Demidowski

  Agencja SEO Wrocław

  Fox Strategy sp. z o.o.
  8971837880
  ul. Piłsudskiego 23 lok. 2-4
  50-044 Wrocław

  envelopephone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram