Pomoc w znalezieniu obsługi prawnej dla sklepu internetowego w Niemczech

Mając na względzie, że polski kancelarie prawne nie zawsze potrafią odnaleźć się w niemieckim systemie prawnym, to dobrym rozwiązaniem jest posiadanie sprawdzonego partnera biznesowego, który jest zaznajomiony z prawodawstwem obowiązującym na terenie Niemiec.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pomożemy Ci znaleźć obsługę prawną dla sklepu internetowego działajacego w Niemczech. 

Na zdjęciu Kamil Demidowski - Lider SEO na rynku niemieckim
Zapytaj o ofertę

Posłuchaj naszego 
podcastu i dowiedz się 
więcej o rynku niemieckim

Kamil Demidowski

Pomagamy w znalezieniu obsługi prawnej dla Twojego biznesu online w Niemczech

Wejście na rynek niemiecki bardzo często wiąże się z założeniem oddziału (filii) bądź też nowej formy prawnej dla organizacji na terenie Niemiec. Najczęstszym wyborem dla firm o już ugruntowanej pozycji w Polsce bywa założenie w Niemczech odpowiednika dla polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - Gesellschaft mit beschränkter Haftung (GmbH). 

Taka forma prawna jest najczęściej wybierana z racji nieskomplikowanych formalności podczas jej rejestracji oraz niskimi wymaganiami co do wniesionego kapitału spółki.

Gesellschaft mitbeschränkterHaftung (skr. GmbH) musi zostać założona przez minimum 1 osobę (choć nie ma przeciwwskazać by to było kilka osób). Warunkiem podstawowym, aby założyć GmbH jest podpisanie umowy, potwierdzonej podpisem notarialnym. Następnie taka spółka musi zostać zgłoszona do Rejestru Handlowego. Szczegółowe przepisy regulujące działalność GmbH można znaleźć w niemieckiej ustawie dotyczącej spółek z o.o. czyli : Gesetz betreffend die Gesellschaften mit beschränkter Haftung (GmbHG).

Pomoc prawna w Niemczech - pomoc w znalezieniu partnera biznesowego do obsługi prawnej


W Fox Strategy oferujemy Ci następującą pomoc przy odnalezieniu pomocy prawnej dla sklepów internetowych:
• znajomość rynku usług prawnych w Niemczech od ponad 7 lat;
• research rynku prawników w Niemczech pod kątem wymaganych preferencji i wymagań sklepów internetowych;
skontaktowanie się z kancelarią prawną i ustalenie jej specjalizacji;
• umożliwienie kontaktu pomiędzy stroną klienta Fox Strategy, a kancelarią prawną/ prawnikiem na terenie Niemiec.
Kamil Demidowski - Pozycjonowanie w Google.de - Live z SEO MeetUp w Poznaniu

Zaufali 
nam

… i ponad 100 innych klientów

Prawnik dla sklepu internetowego Niemcy

Chcąc rozpocząć oficjalnie i zgodnie z prawem niemieckim działalność swojego sklepu internetowego warto, abyś we współpracy z prawnikiem w Niemczech ustalił następujące elementy:
Ukształtowanie prawnych regulacji względem stron internetowych, sklepów internetowych oraz ofert na platformach typu: eBay, Amazon
Stworzenie odpowiednich tekstów prawnych dostępnych na stronach www (impressum, regulaminy, pouczenia o odstąpieniu od umowy, etc.)
Ustalił warunki rejestracji swojej marki i produktów dystrybuowanych na rynku niemieckim.
Określił i opisał wszelkie informacje dotyczące ochrony praw autorskich.
Stworzył mechanizmy ochronne przed nieuczciwą konkurencją w Niemczech.

Pomoc prawna dla sklepu internetowego w Niemczech - korzyści

Kompleksowa pomoc

Zagwarantowanie kompleksowej obsługi prawnej w Niemczech, która skupia się na wszystkich, najważniejszych szczeblach.

Wsparcie merytoryczne

Brak konieczności znajomości niemieckiego prawa internetowego oraz innych dziedzin prawa związanego z działalnością firm świadczących usługi przez Internet – wszystko będzie obsługiwane przez prawnika w Niemczech,

Oszczędność czasu

Minimalizacja czasu poświęconego na dodatkową edukację systemu prawnego obowiązującego w Niemczech.

Spokój i realizacja celów

Możliwość realizacji głównych celów biznesowych i sprzedażowych bez obawy o nieprzestrzeganie m.in. niemieckiego prawa konkurencyjnego.

Obsługa prawna Niemcy - pomoc w znalezieniu prawnika dla E-commerce w Niemczech - dla kogo?

Sklepów internetowych
Sklepów działających na eBay i Amazon
Firm usługowych

Sklepów internetowych, które chcą wejść na rynek niemiecki pod kątem sprzedaży online i jednocześnie realizując działania SEO w wyszukiwarce Google.de

Sklepów internetowych, oferujących swoje produkty poprzez market place’y: Amazon i eBay.

Firm usługowych, które chcą rozpocząć swoją działalność w Niemczech oraz jednocześnie chcą zwiększyć swoją widoczność w niemieckiej wersji wyszukiwarki Google, jak również chcą pozyskiwać nowych klientów z wyszukiwarki internetowej.

Jak założyć firmę w Niemczech – pomoc prawna przy zakładaniu firmy w Niemczech

Dokładamy wszystkich starań by nasi klienci mogli realizować swoje wewnętrzne statutowe cele, dzięki temu wychodzimy im naprzeciw i pomagamy w znalezieniu odpowiedniej pomocy prawnej w Niemczech. Mamy na uwadze, że rolą biznesu jest przede wszystkim rozwój ekonomiczny oraz kapitału ludzkiego danej organizacji, dlatego też kwestie dotyczące:
•zakładania firm;
• strategicznego doradztwa względem prawa konkurencji;
• ochrony praw autorskich;
osób trudniących się rzemiosłem, które podlega i nie podlega obowiązkowi uzyskania pozwolenia na działalność;
• czy też postępowań administracyjnych, które mają na celu uzyskanie pozwolenia na prowadzenie danej działalności (np. branża gastronomiczna, transportowa czy branża budowlana).
Pomoc w znalezieniu obsługi prawnej dla sklepu internetowego w Niemczech to dla nas dodatkowy element, mający na celu wsparcie sprzedaży wśród naszych klientów, którzy chcą rozpocząć sprzedaż na terenie Niemiec. 
Zachęcamy do kontaktu z nami i chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, że obsługa prawna w Niemczech dla sklepów internetowych czy firm świadczących usługi, a także sam proces jej wyboru jest ciężką decyzją biznesową.

Zapytaj o ofertę

  Kamil Demidowski

  Agencja SEO Wrocław

  Fox Strategy sp. z o.o.
  8971837880
  ul. Piłsudskiego 23 lok. 2-4
  50-044 Wrocław

  envelopephone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram