Zalecenia optymalizacyjne odnoszące się do innych elementów sklepu projektwino.pl- CZĘŚĆ VIII

Błędy w danych strukturalnych

Google poprzez Google Search Console sygnalizuje ponad setkę podstron zawierających błędy odnoszące się do danych strukturalnych (znaczniki: schema.org). Link do błędów i wskazania problemów można znaleźć w sekcji Stan w wyszukiwarce à Dane strukturalne. Taki stan rzeczy może uniemożliwić poprawne wyświetlanie fragmentów rozszerzonych w wynikach wyszukiwania.

Zalecamy poprawienie sygnalizowanych nieprawidłowości. Odnoszą się one głównie do braku zdefiniowania takich elementów na nazwa (parametr „name”) oraz skala ocen (wskazanie najniższej i najwyższej).

dane strukturalne - błędy w GSC

Dostosowanie stron sklepu do wyświetlania się na urządzeniach mobilnych

Po zalogowaniu się w Google Search Console, sekcja Ruch związany z wyszukiwaniem à Obsługa na urządzeniach mobilnych można łatwo sprawdzić czy sygnalizowane są problemy z wyświetlaniem się stron na wspomnianych urządzeniach. Na ten moment narzędzie nie sygnalizuje nieprawidłowości.

W przyszłości, w przypadku wprowadzania większych zmian zalecamy ponownie wykonać test zgodności z urządzeniami mobilnymi.

obsługa na urządzeniach mobilnych

Drugim narzędziem, które umożliwia sprawdzenie tego, czy strony wyświetlają się bez błędów np. na telefonach komórkowych jest test optymalizacji mobilnej - https://search.google.com/search-console/mobile-friendly.

test optymalizacji mobilnej

Zalecamy regularne testowanie wskazań nie tylko dla strony głównej, ale również dla kategorii, kart produktów i innych, losowo wybranych podstron.


Grafika

Roboty wyszukiwarki Google nie potrafią w sposób taki, jak realny użytkownik, rozpoznać tego, co znajduje się na obrazach. W związku z tym, aby zwiększyć szansę na wyświetlenie się np. zdjęć produktów w wynikach wyszukiwania Grafiki należy odpowiednio zoptymalizować obrazy. Znaczenie ma tutaj m.in. otoczenie tekstowe grafiki (tematyka), nazwa pliku i atrybuty odnoszące się do grafiki.

Kluczowym elementem jest uzupełnienie atrybut alt dla każdego zdjęcia (grafiki) w sklepie.

Aktualnie np. zdjęcia produktów posiadają prawidłowo zoptymalizowany ten element, jednak nazwa pliku (ze względu na brak słów kluczowych czy innych sensownych fraz nie będzie stanowiła wartości dodanej i pozytywnie rankowała).

Dla przykładu, grafika odnosząca się do wina o nazwie „Byrne Shiraz” (https://projektwino.pl/environment/cache/images/0_300_productGfx_5eb6d48ee3c666309dbad1de0ba6d566.jpg) ma dobrze zoptymalizowany alt, ale plik występuje pod nazwą „0_300_productGfx_5eb6d48ee3c666309dbad1de0ba6d566.jpg”, która „nie powie” nic ani użytkownikowi, ani robotom wyszukiwarki Google.

atrybut alt

W odniesieniu do logotypu proponujemy rozszerzenie zawartości atrybutu alt, aby zwiększyć rankowanie dla ważnych słów kluczowych. Dla przykładu:

<img src="/skins/user/rwd_shoper_2/images/logo.png" alt="projektwino.pl – profesjonalny sklep z winem" />

Udostępnij: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Katarzyna Baranowska

Zobacz także:

TrustRank - o kontrowersyjnym algorytmie Google

W środowisku związanym z SEO często spotykany jest skrót TR (np. "listy TR"), odnoszącym się do TrustRanku strony. Pod pojęciem tym kryje się bardzo ważny dla właścicieli serwisów algorytm badający „zaufanie” strony, obliczający jej wartość m.in. na podstawie sąsiedztwa – linków przychodzących oraz wychodzących z witryny. Historia algorytmu TrustRank Algorytm TrustRank opracował Jan Pedersen z Yahoo, […]

Fox Strategy rekomendowanym ekspertem Woorank

Miło nam poinformować, że jako jedna z pierwszych firm w Polsce otrzymaliśmy certyfikat Woorank Experts i zostaliśmy Rekomendowanym Ekspertem Woorank w zakresie szeroko pojętego Digital Marketingu, ze szczególnym wyróżnieniem wiedzy z zakresu optymalizacji stron pod kątem SEO. Woorank.com jest jednym z bardziej popularnych online'owych narzędzi służących do analizy strony pod kątem jej podstawowej optymalizacji SEO i […]

Zmiany w wyszukiwarce mobilnej

21 kwietnia 2015 roku Google wprowadziło aktualizację mobilnej wersji swojej wyszukiwarki. Jest to dopiero pierwsza z wielu zaplanowanych zmian, mających na celu dostosowanie wyników wyszukiwania na smartfonach i tabletach w taki sposób, aby strony nieresponsywne i nieposiadające wersji "mobile" zniknęły z wysokich pozycji.

envelopephone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram