Gary Illyes potwierdził wczoraj (31.07.2015) na Twitterze, że od tego momentu roboty wyszukiwarki mają większe możliwości jeśli chodzi o indeksowanie linków przychodzących do serwisu. Zgodnie z informacją od Gary’ego, zmiany związane są z rozbudową infrastruktury serwerów wyszukiwarki i dotyczą wszystkich jej wersji, również polskiej.

Google indeksuje więcej linków

Do tej pory czas indeksacji linków przez roboty wyszukiwarki pozostawiał wiele do życzenia. Bez sztucznego “wsparcia” Googlebotów, mógł on wynosić nawet 6 miesięcy. To stanowczo za dużo, zwłaszcza gdy w grę wchodzą nowe domeny i serwisy o mniejszym zasięgu.

Czy zmiany przysłużą się Webmasterom oraz pozycjonerom? W teorii tak, ale szybsza indeksacja może wiązać się również z całkowitą zmianą strategii linkbuildingu, zwłaszcza na początku procesu pozycjonowania.


Gary Illyes, Webmaster Trends Analyst z Google w Szwajcarii, od czasu przedłużającego się urlopu Matta Cuttsa, jest osobą kontaktową pomiędzy Google, a Webmasterami. Na jego Twitterze pojawiają się informacje dotyczące bieżących zmian w algorytmie Google, nowych funkcjonalności i komunikatów w Search Console.