Na ostatni weekend lipca Google zapowiedziało aktualizację Algorytmu Google Panda o numerze 4.2. Zgodnie z informacją przekazaną portalowi Search Engine Land, zmiany będą widoczne na przestrzeni kilku miesięcy. W pierwszej kolejności dotyczyć będą zapytań w języku angielskim, nie wiadomo kiedy zmiany zostaną zaimplementowane w polskiej wersji wyszukiwarki. Patrząc na historię wcześniejszych aktualizacji, należy spodziewać się, że to kwestia kilku tygodni/miesięcy.

Jest to pierwsza aktualizacja od ponad 10 miesięcy (ostatnia – Panda 4.1 miała miejsce we wrześniu 2014 roku) i już 29-ta zmiana algorytmu wprowadzonego w lutym 2011 roku.

Efekty Google Panda 4.2

Nie jest trudno przewidzieć, jakiego rodzaju efekt przyniosą kolejne aktualizacje Google Panda – algorytmu dotyczącego zawartości stron internetowych (treści), mającego na celu eliminację z wyników wyszukiwania stron niskiej jakości. Niezmiennie ważnym elementem zabezpieczenia się przed kolejnymi aktualizacjami Pandy nadal pozostaje walka z duplikacjami treści, rozbudowa unikalnej treści serwisie oraz budowa serwisu przede wszystkim pod jego użytkowników, a dopiero w drugiej kolejności pod roboty wyszukiwarki.


Aktualizacja z 1 października 2015

W dniu wczorajszym Gary Illyes na konferencji SMX East przekazał informację, że Panda nadal są wprowadzane. Oznacza to, że aktualizacja algorytmu trwa już ponad 2 miesiące.